Eminem

Marshall Bruce Mathers III

8,8
3 475 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Eminem

1. Współpracował z Polakami - autorem muzyki do "Od kołyski aż po grób" jest Andrzej Bartkowiak, a reżyserem teledysku do "Stan" jest Dariusz Wolski.
2. Jego praprapradziadek Jerzy Scheinert był Polakiem i pochodził ze wsi Kostrza.
3. Jego menedżer Paul Rosenberg jest Żydem.
4. Taka wypowiedź spowodowałaby mocny strzał w stopę - odwróciliby się od niego fani na całym świecie (pomyśleliby "dzisiaj jedzie po Polakach, jutro może pojechać po nas"), wycofanie się z Polski spowodowałoby straty dochodu ze sprzedawanych płyt.
5. Media są wyczulone na antysemickie wypowiedzi, np. Marlon Brando powiedział w neutralnym charakterze "Hollywoodem rządzą Żydzi" i miał potem poważne problemy.
6. ZUPEŁNY brak dowodów - nie pokazywała tego NIGDY żadna telewizja, żadna gazeta, żadne radio ani żadna strona internetowa. Osoby twierdzące, że to widziały nie potrafią zaś tego udokumentować.
7. Brak jednoznacznej wersji - jedni twierdzą, że powiedział o tym w wywiadzie, inni - że na koncercie, jeszcze inni - że spalił polską flagę, jeszcze inni - jeszcze co innego. To nie są cechy wiarygodnej wiadomości.
8. Gdyby coś do nas miał, pojawilibyśmy się w jego utworach (wystarczy nawet wzmianka) - w jego kilkuset utworach nie było nawet słowa Polak, Polska.
9. O tej plotce nikt poza granicami Polski nie słyszał. Zaprzeczyło temu również pismo hiphopowe The Source, skonfliktowane z Eminemem, dokładnie wyszukujące w swoich artykułach szczegółów z jego życia.
10. Dowodem przeciw wydaje się być fakt, że nigdy nie dał koncertu w Polsce, ale nie odwiedził też wielu krajów europejskich - m.in. Austrii, Portugalii, Finlandii, Grecji, Danii, nigdy też nie był w żadnym kraju Europie Środkowo-Wschodniej. Ich też nienawidzi?

Mam nadzieję, że wszystko zostało rozjaśnione.

Ferdas_2

Po prostu Eminem powiedział kiedyś "I hate polished jews " co polskie barany odebrały jako obrazę, z tym, że ten zwrot w USA oznacza karierowiczów, typowych korporacyjnych szczurów.

Ferdas_2

co do punktu 7.: jeszcze inni twierdzą, że tego nie powiedział. natomiast to są "cechy wiarygodnej wiadomości"?
co do punktu 6.: przysięgam na grób jego matki, że w 2004 bądź 2005 roku było o tym w Faktach/Wiadomościach. Należałoby poszukać w archiwach telewizji. Najwyraźniej niedługo po tym całą aferę załagodzono.

nie, że chcę zajadle wynajdywać tu błędy yo, ale żaden z tych "dowodów" nie udowadnia niewinności/tego, że takie słowa nie miały miejsca. poza tym niektóre z twoich "dowodów" są mega komiczne, tj. punkty 4., 5., 8. i 10.

postaraj się następnym razem, bro.

Lance_Vance

Kolejny, co twierdzi "Widziałem, ale nie nagrałem". To każdy potrafi wymyślić. Uwierzę dopiero, gdy nagranie z tym materiałem wrzucisz na YT. A zresztą, Fakty i Wiadomości mają widownię rzędu 5-6 mln dziennie i na pewno kupa ludzi nagrałaby to na VHS, a potem wrzuciłaby na Internet. W dodatku słabo wymyślone, nawet z rokiem nie trafiłeś. Plotka ta panuje od co najmniej stycznia 2001.

Ferdas_2

kolejny, co twierdzi, że jak widziałem to od razu musiałem nagrać. ludzie nie nagrywają tv wydań wiadomości na VHS w 2004 lol.
to nie było również orędzie jaruzelskiego do narodu, bro. poza tym nie sądzę, żebym widział to w wieczornym wydaniu wiadomości, które zwykle mają największą oglądalność. możliwe, że wtedy też było, ale ja informuję o tym, czego byłem świadkiem; nie chcę zmyślać.

nie wiem skąd masz swe info od kiedy dana plotka panuje i ile wtedy miałeś lat, ale to było tv "njusem" w latach 04-05. nie przypomnę sobie niczego konkretniejszego, ale na pewno była to pierwsza połowa jednego z tych roczników. wtedy widziałem eminema w naszych newsach po raz pierwszy, tak btw. reportaż, gdzie "amerykański raper eminem przyznaje, że nie nawidzi polaków i żydów" - coś takiego mniej więcej. ze względu na ten pamiętliwy reportaż wierzę, że to miało miejsce, ponieważ nie ubzdurałbym sobie tego, a o samych plotkach dowiedziałem się kiedy zacząłem swą eksplorację internetu na dobre [jakieś 2-3 lata później].

Lance_Vance

Nawet jeśli taka informacja byłaby w TV, byłoby to nadal informacją nieprawdziwą, jedynie wymyśloną przez dziennikarzy, gdyż byłaby ona z kolei sprzeczna z punktem 9.
Link świadczący, że było to już w styczniu 2001 http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:9wa_aOZfahUJ:www.grupy.otop r.pl/eminem-to-dupek,usn,3242179.html+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Ferdas_2

to gdzież ów zaprzeczenie tego ze strony the source... brzmi jak plotka dla mnie.

Lance_Vance

„Yo” LanceVance, nic co napisałeś nie udowadnia też twojej niewinności w związku z tym co powiedziałeś w 2005 i co ja słyszałem, ale nie nagrałem. A powiedziałeś wtedy, że nienawidzisz czarnych.

Rozumiesz teraz?

W pierwszej kolejności trzeba mieć dowody i powody, żeby kogoś oskarżyć. To nie może być tak, że bezpodstawnie oskarżony ma się bronić i, dopóki nie udowodni niewinności, jest winny.

Ferdas_2

o co chodzi tym ludziom, przecież 'polished' znaczy polerowany, a nie polski!!!!!

Ferdas_2

"Podczas koncertu w Polsce okradziono Eminema i jego ekipę"

Ferdas_2

TO CZEMU DO TEJ PORY NIGDY NIE ZAGRAŁ W POLSCE ? ZAWSZE JAK GRA W EUROPIE NIGDY NIE MA POLSKI, NAWET JAK JEST RZUT BERETEM OD NASZEJ GRANICY.
NIE WIERZE ZE NIGDY NIKT MU NIE PROPONOWAŁ KONCERTU U NAS, NA TAKI OPEN ERZE NP.

BlackShit

Bo sieroty zle przetlumaczy tekst z jego wywiadow. Boi sie. Dziwisz sie?

BlackShit

Wyjaśnione wyżej, zgodnie z tą logiką Eminem musiałby nienawidzić pół Europy.
I wynika to ogólnie z tego, że koncertuje po Europie bardzo oszczędnie, Niemcy odwiedził chyba 4 razy, ale wielu innych artystów odwiedziło Niemcy 20-30 razy. Wniosek, Eminem nie lubi także Niemców.
A taka Kate Bush przez 35 lat swojej kariery w ogóle nie dawała żadnych koncertów, ona dopiero musi wszystkich nienawidzić.

BlackShit

Może dlatego, że mało który Amerykanin w ogóle wie, że coś takiego jak Polska istnieje?

Ferdas_2

Tylko MC Hammer oraz 2Pac! Są jeszcze DMX i Coolio oraz Xzibit plus do tego Ice Cube. Blackstreet - No Digitty oraz Doctor Drę - Guilty Concience.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones